„Skuteczne narzędzia komunikacji międzykulturowej- rozwój kompetencji między-kulturowych”

Projekty kulturalne
Termin: 2018-06-12 18:00

Miejsce: Piwnica na Wójtowskiej filia SDK  |  Miejscowość: Warszawa

MIEJSCE NA ZIEMI

Na drugie spotkanie o komunikacji międzykulturowej zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej 12 czerwca 2018 r. (wtorek) godz. 18.00 -„Skuteczne narzędzia komunikacji międzykulturowej- rozwój kompetencji między-kulturowych”

Aleksandra Passendorfer - psycholog społeczny, trenerka biznesowa, specjalizująca się w tematyce komunikacji międzykulturowej. Od 9 lat tworzy i przeprowadza autorskie programy szkoleniowe m.in. dotyczące pracy z klientem odmiennym kulturowo. Samodzielnie zrealizowała projekty szkoleniowe w swojej firmie szkoleniowej WINGS m.in. dla: Instytutu Rozwoju Biznesu, Polskiego Instytutu Dyplomacji, Fundacji dla Somalii, Fundacji Pro Humanum. Jako trener Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji realizowała projekty na rzecz migrantów. Posiada bogate doświadczenie w pracy z cudzoziemcami i osobami zatrudniającymi cudzoziemców. Prowadzi warsztaty adaptacyjne dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski, jak również warsztaty z zakresu komunikacji międzykulturowej i pracy z osobami wywodzącymi się z innej kultury dla szerokich grup odbiorców.

===

Projekt skierowany jest do młodzieży licealnej i studenckiej, która chce poprzez sztukę wyrażać swoje refleksje o problemach społecznych związanych z przenikaniem się kultur, poszukiwaniem korzeni rodowych, etnicznych swojego mentalnego „domu” we współczesnym świecie bez granic. W tym celu odbędą się warsztaty teatru plastyki, improwizacji, podczas których uczestnicy wypracują koncepcję spektaklu. Spektakl zostanie wystawiony w listopadzie 2018. Ze spektaklu powstanie impresja filmowa, zrealizowana przez studenta reżyserii łódzkiej szkoły filmowej. Film 
i ścieżka dźwiękowa będą dostępne w Internecie. Z elementów scenografii powstanie wystawa wsparta ścieżką dźwiękową oraz impresją filmową. Uzupełnieniem warsztatów są 3 wykłady-spotkania ze specjalistami z zakresu psychologii społecznej międzykulturowej, badań genealogicznych w genetyce i przenikaniu się tekstów kultury. Wykłady są otwarte dla wszystkich chętnych. Odbywają się w Piwnicy na Wójtowskiej (ul. Zakroczymska 11).

Informacje o projekcie - Małgorzata Graczyk 
(Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 501-754-916). 
Projekt jest finansowany z Funduszu Animacji Kultury

 

Adres:
Zakroczymska 11, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2018-06-12 18:00

Wspierane przez iCagenda