Promocja albumu "Postaci Afryki w komiksie" - Dni Afryki 2018

Edukacja międzykulturowa
Termin: 2018-06-05 18:00

We wtorek 5 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do Piwnicy Largactil Staromiejskiego Domu Kultury na promocję albumu „Postaci Afryki w komiksie”. Na gości czekają konkursy z nagrodami i możliwosć porozmawiania z twórcami.
Wstęp wolny.

Piękna, ogromna i bardzo zróżnicowana Afryka dała początek całej ludzkości – według wielu źródeł pierwszy człowiek pochodzi właśnie z terenu Abisynii (obecnie Etiopia). Licząca tysiąclecia tradycja i kultura kontynentu afrykańskiego nadal jest mało znana na świecie, a jej znaczenie niedoceniane.

Kontynent to 54 państwa, blisko 2 tysiące języków i dialektów - istny tygiel kulturowy, jeden z najszybciej rozwijających się regionów świata, miejsce tętniące różnymi rodzajami sztuki, w którym współistnieją wspaniałe parki przyrodnicze oraz nowoczesne metropolie, gdzie przenoszą się światowi liderzy nowych technologii.
Podczas cyklu spotkań „Kultury i postaci Afryki” uczestnicy poznawali zróżnicowane i bogate kultury kontynentu afrykańskiego ze szczególnym naciskiem na współczesne nurty kulturowe a także szereg postaci kontynentu afrykańskiego – zarówno historycznych jak też bardzo aktualnych bohaterów świata kultury i sztuki, nauki, społeczników, aktywistów.

Niniejszy album dedykowany jest właśnie im – setkom, tysiącom nieznanych szerzej historii pionierów, liderów, którzy tworzyli i tworzą nadal, jego wspaniałe dziedzictwo kulturowe.

Spotkania w cyklu „Kultury i postaci Afryki” wraz z albumem podejmują się weryfikacji i obalania krzywdzących stereotypów dotyczących Afryki oraz roli Afrykańczyków w kształtowaniu tego kontynentu dbając o dostarczanie zróżnicowanego, pełniejszego obrazu kontynentu a także oddawanie głosu osobom z niego pochodzącym.

Komiksy zostały wykonane w większości przez amatorskich rysowników, osoby, które zainspirowały się tematyką poruszaną na spotkaniach w cyklu „Kultury i postaci Afryki” oraz ideą inicjatywy. Ciekawe i emocjonujące historie wybranych postaci uczestnicy przekładali na język komiksu pod kierunkiem Bereniki Kołomyckiej. 

 

 

Terminy


Termin: 2018-06-05 18:00

Wspierane przez iCagenda