FORMACJA TANGO PARA TODOS DLA TEJ, CO NIE ZGINĘŁA”

Formacja Tango Para Todos
Termin: 2018-05-06 19:00

Miejsce: Centrum Promocji Kultury  |  Miejscowość: Warszawa

FORMACJA TANGO PARA TODOS

M.st. Warszawa, Dzielnica Praga Południe oraz Fundacja Partytura serdecznie zapraszają na koncert pt. „FORMACJA TANGO PARA TODOS DLA TEJ, CO NIE ZGINĘŁA” zorganizowany dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę - 6 maja 2018 r. o godz. 19.00 w Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2. Wstęp wolny.

11 listopada 1918 r., po ponad 120 latach niewoli, spełniło się marzenie Polaków o wolnej ojczyźnie. Okres po odzyskaniu niepodległości, choć trudny, był czasem wielkich zmian i nadziei. Był to jednocześnie początek nowego życia kulturalnego. Po latach zawieruchy wojennej Polacy szukali wytchnienia i rozrywki. Znajdowali je w muzyce i w tańcu. Okres dwudziestolecia międzywojennego to czas niezwykle gwałtownego rozwoju tanga na ziemiach polskich. Komponowano je, tańczono i słuchano go z wielką przyjemnością. Tanga polskie i argentyńskie należały do najpopularniejszych utworów wykonywanych przez gwiazdy przedwojennej polskiej muzyki rozrywkowej.

Repertuar koncertu to najpiękniejsze utwory muzyki tanecznej okresu międzywojnia - tanga polskie i argentyńskie w wykonaniu chóru i orkiestry Formacji Tango Para Todos. Koncert będzie wzbogacony opowieścią o czasach, gdy odradzała się niepodległość, o wydarzeniach tego okresu, o muzyce, do jakiej wtedy tańczono i jakiej słuchano, o jej twórcach i wykonawcach.

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Praga Południe.

 

Adres:
Podskarbińska 2, 03-833 Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2018-05-06 19:00

Wspierane przez iCagenda