Rajskie Nilandhoo – malediwska codzienność

Edukacja międzykulturowa
Termin: 2018-04-07 16:00

Mówisz „raj” – myślisz „Malediwy”. Prywatna willa ze schodkami wprost do laguny. Resort opatrzony w katalogu pięcioma gwiazdkami. Miękki biały piasek pod stopami, palmy kołysane bryzą od oceanu i drinki z parasolką. Kwintesencja luksusu.

Ale czy takie naprawdę są Malediwy, wyspiarskie państwo położone na Oceanie Indyjskim?

Gdzie żyją i czym się zajmują rdzenni mieszkańcy tego kraju? Jak spędzają czas wolny? Czy na Malediwach wolno spożywać alkohol? Dlaczego palmy kokosowe są podpisane i dlaczego banknoty malediwskie są uznawane za najpiękniejsze na świecie? Co E.Wedel ma wspólnego z Muzeum Narodowym w Male?

Odpowiedzi między innymi na te pytania poznasz, uczestnicząc w naszym wydarzeniu!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie zatytułowane "Rajskie Nilandhoo - malediwska codzienność", podczas którego opowiemy Wam o Malediwach spoza folderów biur podróży. Wspólnie wybierzemy się na Nilandhoo – jedną z 1200 wysp kraju, który ma dwa oblicza. Pokażemy Wam to prawdziwe.

Jest to kolejne po krótkiej przerwie, wydarzenie z cyklu „Spotkania z nieznanym”, w ramach którego ciekawe postaci opowiadają o rzeczach nieoczywistych, nieznanych, zaskakujących z różnych zakątków świata.

KIEDY?
7 kwietnia 2018, godz. 16-18
GDZIE?
Staromiejski Dom Kultury
Rynek Starego Miasta 2 w Warszawie

O prawdziwych Malediwach opowie Hania Mizeracka, która niedawno wróciła z podróży do tego niezwykłego kraju. Hania jest ciekawą świata i uczącą innych otwartości na różnorodność członkinią naszego Stowarzyszenia. Kocha podróże, a szczególnie te, które umożliwiają jej poznawanie różnych zakątków świata z perspektywy ich mieszkańców a nie hotelowych luksusów.

Spotkanie będzie w języku polskim.
Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY!

Wydarzenie organizowane przez Jasmin - Stowarzyszeniem Przyjaciół na Rzecz Współpracy Międzykulturowej przy współpracy ze Staromiejskim Domem Kultury.

 

 

Terminy


Termin: 2018-04-07 16:00

Wspierane przez iCagenda