Przedstawienie: „Monolog oportunisty”

Klub "Monolog Interaktywny"
Termin: 2018-04-24 18:00

Miejsce: Klubokawiarnia Międzypokoleniowa  |  Miejscowość: Warszawa

KLUB MONOLOG INTERAKTYWNY

Zaprasza na przedstawienie:

- 24.04.2018 o godz. 18.00 - „Monolog oportunisty” [Klubokawiarnia Międzypokoleniowa, ul. Anielewicza 3/5]

W marcu 2018 r. „Monolog oportunisty” wg. „Pamiętnika antybohatera” Kornela Filipowicza, grany był trzy razy: 3 marca 2018 r. w Oxfordzie (spektakl miał miejsce w sali Hertford College i został zorganizowany przez Oxford Polish Society), 18 marca 2018 r. na Scenie SPATiF (Al. Ujazdowskie 45) oraz 28 marca 2018 r. jako pokaz zamknięty dla szkół. Zapraszamy na przedstawienia kwietniowe.

Grzegorz Nawrocki nie jest aktorem. Jest dziennikarzem, który na scenę wchodzi „gościnnie” – ale być może dzięki temu przedstawieniu na podstawie „Pamiętnika Antybohatera” Kornela Filipowicza nie brak publicystycznego pazura. Słowa, które padają ze sceny wsadzają kij w „patriotyczne” mrowisko i są dowodem na to, że niektóre polskie przywary są zaskakująco ponadczasowe. Choć ubrany w kostium z połowy ubiegłego wieku i mówiący tekstami Filipowicza (ale także Broniewskiego, Gałczyńskiego czy Baczyńskiego) Nawrocki brzmi do bólu współcześnie.

Obsada: Grzegorz Nawrocki

Teksty: Kornel Filipowicz („Pamiętnik Antybohatera”), Konstanty Ildefons Gałczyński, Krzysztof Kamil Baczyński, Władysław Broniewski, Ludwik Stomma

Opieka reżyserska: Maria Kowalik
Wybór tekstów: Grzegorz Nawrocki, Czesław Meissner

 

 

Adres:
Anielewicza 3/5, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2018-04-24 18:00

Wspierane przez iCagenda