Best Of afroshorty 2017 - Festiwal AfryKamera

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych
Termin: 2018-04-10 19:00

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury  |  Miejscowość: Warszawa

DYSKUSYJNY KLUB FILMÓW NIEOBECNYCH

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych i Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera zapraszają na pokazy towarzyszące 13. edycji festiwalu AfryKamera.

Wtorek, 10 kwietnia 19:00
Pokaz najlepszych filmów krótkometrażowych - BEST OF AFROSZORTY 2017 z ubiegłorocznej edycji festiwalu AfryKamera.

Wstęp wolny.

SAMEDI CINEMA
reż. Mamadou Dia, Senegal 2016, 11'
Bohaterami są tu magia kina, determinacja i tęsknota za bliskimi. Marzeniem pary chłopców z senegalskiej wioski jest sobotni seans filmowy „Malcolma X”. By zdobyć pieniądze na bilety, piszą listy dla swoich sąsiadów, których ukochani mieszkają poza granicami kraju.

AYA IDZIE NA PLAŻĘ / Aya Goes to the Beach
reż. Maryam Touzani, Maroko, 19’
10-letnia Aya pracuje jako pomoc domowa. Jej jedynymi kompanami są starsza sąsiadka i fantazje przelewane na papier za pomocą kredek. Odlicza dni do spotkania z rodziną i pierwszej wycieczki nad ocean. Gdy mocodawczyni nie pozwala jej odwiedzić rodzinnego domu, wciela w życie plan ucieczki.

STRAŻNIK/ The Sentinel
reż. Juan Poveda, Hiszpania 2015, 16'
Opowiedziana oczami dziecka baśń o Wielkim Słoniu, poruczniku samozwańczej armii. Bohaterem jest mały Wamba, którego otacza świat pełen przemocy i śmierci. Chłopiec próbuje nadać mu jakiś sens.

BŁONA / Hyménée
reż. Violaine Bellet, Francja 2016, 23'
Piękno, okrucieństwo i siła marokańskiej tradycji aranżowanych małżeństw. Młodzi, nieznający się ludzie muszą stawić czoła wymaganiom bliskich. Od przepychu weselnej zabawy i mocy błogosławieństw aż po trudy nocy poślubnej.

DEM DEM!
reż. Pape Bouname Lopy, Marc Recchia, Christophe Rolin, Belgia/ Senegal 2017, 25'
Na brzegu plaży młody rybak znajduje wyrzucony przez morze paszport. Postanawia porzucić senną wioskę, rodzinę i ukochaną i wyruszyć na poszukiwanie lepszego życia. Znaleźć je pomóc ma mu nowo nabyta tożsamość.

www.afrykamera.pl

 

Adres:
Rynek Starego Miasta 2, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2018-04-10 19:00

Wspierane przez iCagenda