W ramach projektu "Miejsce na Ziemi": „Jerozolima - miasto przeklęte świętością”

Projekty kulturalne
Termin: 2018-04-17 18:00

Miejsce: Piwnica na Wójtowskiej - Filia SDK  |  Miejscowość: Warszawa

MIEJSCE NA ZIEMI

W ramach projektu "Miejsce na Ziemi" 17 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w Piwnicy na Wójtowskiej (ul. Zakroczymska 11) odbędzie się pierwsze spotkanie: „Jerozolima - miasto przeklęte świętością” - spotkanie z Krzysztofem Michem. Wstęp wolny.

Będziemy rozmawiać o pozycji Jerozolimy w kulturze Bliskiego Wschodu, m.in. o elementach historii monoteistycznych religii regionu, dzisiejszym współistnieniu społeczności i kruchości tolerancji. Autor tomiku poezji „Idąc” poświęconego Jerozolimie, podzieli się swoimi poetyckimi refleksjami o wędrówce po Via Dolorosa, codziennym życiu jerozolimskiej ulicy. Wiersze z tego tomiku poezji znajdą się w spektaklu tworzonym w ramach projektu "Miejsce na Ziemi"(premiera planowana w listopadzie 2018)

Krzysztof Mich – autor tomiku poezji „Idąc” (2017), dziennikarz, fotografik, podróżnik. Publikował w kilkudziesięciu tytułach prasowych. Jako reporter i komentator współpracował z TOK FM. Autor albumu fotograficznego Moje miasto Praga (wyd. Most 2008), Autor zdjęć do poetyckiego e-booka Takie zwykłe praskie madonny oraz multimedialnego projektu 44 odbicia Warszawy. Jego zdjęcia znalazły się na okładkach książek m.in. Oficyny Naukowej, Instytutu Studiów Politycznych PAN.

========

Projekt "Miejsce na Ziemi" skierowany jest do młodzieży licealnej i studenckiej, która chce poprzez sztukę wyrażać swoje refleksje o problemach społecznych związanych z przenikaniem się kultur, poszukiwaniem korzeni rodowych, etnicznych swojego mentalnego „domu” we współczesnym świecie bez granic. W tym celu odbędą się warsztaty teatru plastyki, improwizacji, podczas których uczestnicy wypracują koncepcję spektaklu. Spektakl zostanie wystawiony w listopadzie 2018. Ze spektaklu powstanie impresja filmowa, zrealizowana przez studenta reżyserii łódzkiej szkoły filmowej. Film i ścieżka dźwiękowa będą dostępne w Internecie. Z elementów scenografii powstanie wystawa wsparta ścieżką dźwiękową oraz impresją filmową. Uzupełnieniem warsztatów są 3 wykłady-spotkania ze specjalistami z zakresu psychologii społecznej międzykulturowej, badań genealogicznych w genetyce i przenikaniu się tekstów kultury. Wykłady są otwarte dla wszystkich chętnych. Odbywają się w Piwnicy na Wójtowskiej (ul. Zakroczymska 11). Zajęć warsztatowe odbywają się w piątki (18.00-21.30) oraz we wtorki (18.00-20.30).

Zapraszamy chętnych do udziału w projekcie - kontakt z koordynatorem Małgorzatą Graczyk (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 501-754-916). Projekt jest finansowany z Funduszu Animacji Kultury.

 

Adres:
Zakroczymska 11, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2018-04-17 18:00

Wspierane przez iCagenda