Warsztaty shamisen - japońskiej lutni

Edukacja międzykulturowa
Termin: 2018-02-18 12:00

Staromiejski Dom Kultury i Fundacja Chibi Waru zapraszają na w niedzielę 18 marca o g. 12.00 do Piwnicy Largactil Staromiejskiego Domu Kultury na

warsztat japońskiej odmiany lutni - shamisen.

Shamisen to japoński instrument muzyczny, strunowy, szarpany. Rodzaj lutni. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej kojarzonych z Japonią instrumentów. Jego nazwa w języku japońskim oznacza dosłownie „struny trzech smaków”, teraz rozumiecie czemu uważam, że shamisen wydaje smaczne dźwięki.

Japonia ma wiele dziedzin sztuki bardzo unikalnym charakterze i muzyka jest niewątpliwie jedną z nich. Japońska muzyka tradycyjna jest bardzo trudna do zagrania dla obcokrajowców. Występują unikalne rytmy i melodie. Jakkolwiek, muzyka jest zawsze świetnym łącznikiem ludzi różnych kultur, którzy mogą przy niej razem miło spędzać czas.

Podczas spotkania odbędzie się prezentacja dotycząca shamisen a także wykonane zostaną fragmenty tradycyjnych utworów przez prowadzącego, dzięki czemu uczestnicy będą mogli nie tylko poszerzyć swoje zainteresowania, ale też bardziej zrozumieć znaczenie wielokulturowości i globalizacji.

Prowadzący:
Masato Yokoe – pochodzi z Japonii, od 17 roku życia gra na shamisen. Od 2014 roku odwiedza Polskę przynajmniej raz w roku z koncertami shamisen. W tym roku przeprowadził się do Polski i intensywnie stara się zapoznać Polaków z tradycyjną muzyką japońską.

WSTĘP WOLNY

 

 

Terminy


Termin: 2018-02-18 12:00

Wspierane przez iCagenda