“KALINA” - Występuje: Patrycja Zywert - Szypka

Piwnica na Wójtowskiej
Termin: 2018-02-24 19:00

Miejsce: Piwnica na Wójtowskiej, filia SDK  |  Miejscowość: Warszawa

WIECZÓR TEATRALNY

24 lutego 2018 r. o godz. 19.00 - Piwnica na Wójtowskiej.

“KALINA”

Występuje: Patrycja Zywert - Szypka
Scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szypka

Kalina Jedrusik Była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem... Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować. Szokowała. Całe życie jednak czarowała... miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę, i umysł, to była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie.
W przedstawieniu zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna. Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina.
"Kalina" - recital-monodram Patrycji Zywert-Szypki to zaledwie mała próba odsłonięcia Kaliny Jędrusik, jaka była, ze swoimi marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, ze swoją największą miłością - Stanisławem Dygatem, wreszcie z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym. I to na pewno nie jest wyścig, to tylko wspomnienie, muśnięcie wiatru, Kalinowego...
Przeurocze monologi, jak też piosenki Osieckiej, Przybory i Młynarskiego wnikają nie tylko w postać bohaterki ale również, niby to mimochodem, oddają dziwaczność epoki w jakiej przyszło jej żyć i tworzyć.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy.
Zasady rezerwacji biletów na: www.scenapw.sdk.pl

 

Adres:
Zakroczymska 11, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2018-02-24 19:00

Wspierane przez iCagenda