BEZPŁATNE ZAJĘCIA JĘZYKA SWAHILI

Edukacja międzykulturowa
Ostatni termin: 2018-02-22 19:00

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury  |  Miejscowość: Warszawa

JE, UNASEMA KISWAHILI?
BEZPŁATNE ZAJĘCIA JĘZYKA SWAHILI

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie zaprasza młodzież i dorosłych na cotygodniowe zajęcia z języka suahili, słynącego za najbardziej popularny język w Afryce.

Uczestnictwo w zajęciach będzie doskonałą okazją do zapoznania się nie tylko z dialektem „unguja” wywodzącym się z Zanzibaru, ale również z bogactwem kulturowym Afryki Wschodniej. Językiem suahili (często zwanym lingua franca Afryki Wschodniej) posługują się głównie mieszkańcy Tanzanii i Kenii, Ugandy, Burundi, Rwandy, Mozambiku oraz Demokratycznej Republiki Konga. Sama nazwa „suahili” pochodzi od arabskiego słowa saheel, czyli wybrzeże. Kultura Suahili, obejmująca teren od południowej granicy Somalii do Mozambiku, jest prawdziwym klejnotem do dziś fascynującym swoją tajemniczością, średniowiecznością i różnorodnością odzwierciedlającą obecność wpływów z różnych stron świata. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów kultury Suahili jest taarab - ludowa tradycyjna muzyka z silnymi wpływami perskimi, arabskimi i hinduskimi.

Tak jak Suahilijczycy mawiają - „Jaribu-Uone” (Spróbuj i sam się przekonaj), zapisy na zajęcia już trwają! Będą prowadzone przez absolwentkę afrykanistyki z doświadczeniem zdobytym w Kenii i Tanzanii.

Zajęcia odbywać się będą w czwartki, w godz. 19.00 - 20.30, udział bezpłatny.
Zgłoszenia i pytania prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Karibuni!

 

Adres:
Rynek Starego Miasta 2, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2018-02-22 19:00 - 2018-02-15 19:00 - 2018-02-08 19:00 - 2018-02-01 19:00

Wspierane przez iCagenda