Pokaz pofestiwalowy Human Doc

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych
Termin: 2017-12-01 19:00

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury  |  Miejscowość: Warszawa

DYSKUSYJNY KLUB FILMÓW NIEOBECNYCH

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury oraz Festiwal Filmowy Human Doc - Globalny Rozwój w Kinie zapraszają do Piwnicy Largactil SDK na pokaz pofestiwalowy - w piątek 1 grudnia o godz. 19.00 wyświetlimy filmy:

dddd„DOLINA CZARNYCH PRZODKÓW” - reż. Richard Salgado | 2016 | Chile

W chilijskiej dolinie Azapa, oazie na najbardziej suchej pustyni na świecie, grupa potomków rdzennych mieszkańców Czarnego Lądu organizuje pierwszy w historii tego kraju spis ludności mającej afrykańskie korzenie. Nie jest to zadanie łatwe ponieważ rząd w Santiago nie uznaje jej za mniejszość etniczną i od ponad 200 lat ukrywa wszelkie ślady kultury Czarnego Lądu na swoim terytorium.

eee„CÓRKA JEZIORA” - reż Ernesto Cabellos | 2015 | Peru, Boliwia, Holandia

W szczytowym momencie peruwiańskiej gorączki złota andyjska kobieta, która potrafi porozumiewać się z duchami zamieszkującymi słodkowodne głębiny, wykorzystuje swoje moce, aby zapobiec niszczeniu jeziora, które uważa za Matkę. Nelida czuje się córką jezior i walczy o możliwość dalszego zaopatrywania w wodę wioski, w której mieszka. Niestety tuż pod jej ukochanymi jeziorami, Yanacocha, największa kopalnia złota.

Wstęp wolny. http://festival.humandoc.pl/

 

Adres:
Rynek Starego Miasta 2, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2017-12-01 19:00

Wspierane przez iCagenda