VIII. KONKURS PIOSENKI KABARETOWEJ - KONCERT FINAŁOWY

Piwnica na Wójtowskiej
Termin: 2017-12-09 18:00

Miejsce: Piwnica na Wójtowskiej, filia SDK  |  Miejscowość: Warszawa

VIII. KONKURS PIOSENKI KABARETOWEJ IM. JEREMIEGO PRZYBORY - FINAŁY

- 9 grudnia 2017 r. o godz. 18.00 zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej na KONCERT FINAŁOWY.

To już ósma edycja Konkursu Kabaretowego im. Jeremiego Przybory. Po przesłuchaniu nadesłanych na konkurs materiałów audio, Jury zadecydowało, iż w finale konkursu wezmą udział:

AGATA CEJBA, ANNA WINKLER, ZESPÓŁ BOBASY, DUET BODZIE, JULIA SZEWCZYK, KAROLINA LIZER, MARTA OLSZYŃSKA, MATEUSZ DESKIEWICZ, PIOTR BOROWIEC, RENATA KUZYKA. W czasie koncertu wystapi także gość specjalny - ANDRZEJ BRZESKI.

Nie ma jak sądzę lepszego miejsca w Warszawie do prezentacji piosenek Jeremiego Przybory niż Piwnica na Wójtowskiej. Kameralność ułatwia skupienie się na finezyjnej żonglerce językiem polskim, jaką uprawiał Mistrz piosenki Pan Jeremi. Gdy tylko okazało się, ze Staromiejski Dom Kultury wskrzesić ma działalność Piwnicy na Wójtowskiej, pierwszym moim pomysłem na działalność w tym podziemnym mikroskopijnym teatrzyku był Konkurs Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory. Tak się jednak złożyło, że od tej wieści do możliwości uruchomienia Piwnicy minęły dwa lata, a mnie mój własny pomysł tak nakręcił, że dwie pierwsze edycje Konkursu przeprowadziliśmy w SDKu. Udało się, gdyż największa z sal Staromiejskiego Domu Kultury - Sala Kameralna naprawdę spełnia warunki bliskości z widzem. Jednak wraz z otwarciem Piwnicy w czerwcu 2012, Konkurs odbywa się Tutaj. Bo Piwnica aż się prosi o Przyborę. Mam również nadzieję, że piosenki innych autorów, którym nieobcy jest bezpośredni kontakt z publicznością, skorzystają z okazji, by pokazać tam cały swój blask. Wszystko w rękach wykonawców, którzy zgłosili się do Konkursu. Zapraszamy serdecznie.

Andrzej Brzeski napisał dla Edyty Geppert „Znowu jestem sama” i czy „Za pierwszą chmurą”, a także piosenkę, która zamyka ostatnią płytę Maryli Rodowicz - „Jest cudnie”. Przez 10 lat współpracował radiową Trójką (BAR, Powtórka z rozrywki) gdzie napisał ok. 500 piosenek a także monologów i mini-słuchowisk. Wtedy właśnie Maryla Rodowicz odkryła jego „Walca dla outsiderów”, który znalazł się na płycie „Złota Maryla”. Pod tym samym tytułem w 2002 r. ukazał się książkowy zbiór jego wierszy i piosenek. Po drodze były różne nagrody m.in. Grand Prix w konkursie na piosenkę o Warszawie („Tango dla dwóch”) i dwukrotnie nagroda publiczności na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w 2004 r. za „Tamte panienki” i "Przez Chpina" Sam gra na gitarze 12-sto strunowej. Sporo strojenia, ale jakie brzmienie!!!

Andrzej Brzeski – gitara, śpiew,
Florian Ciborowski - gitara akustyczna, gitara dobro, skrzypce, harmonijka ustna.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Piwnicy.
Zasady rezerwacji biletów na: www.scenapw.sdk.pl

Strona internetowa www.konkurspiosenki.sdk.pl

 

 

Adres:
Zakroczymska 11, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2017-12-09 18:00

Wspierane przez iCagenda