Warsztat japońskiej kaligrafii

Edukacja międzykulturowa
Termin: 2017-12-03 12:00

Zapraszamy na warsztat kaligrafii japońskiej, który odbędzie się w niedzielę 3 grudnia w godz. 12.00 - 13.30 w Piwnicy Largactil Staromiejskiego Domu Kultury.

Japońskie shodo, czyli sztuka kaligrafii to jeden ze sposobów życia, postępowania oraz indywidualnych umiejętności. Końcówka do (jap. sztuka, droga postępowania), dodaje pisaniu – sho rangę sztuki i właściwej drogi (drogowskazu). Dlatego też istotą wschodniej kaligrafii jest nie tylko poprawny zapis, lecz także odzwierciedlenie osobowości piszącego.

Po sukcesie ubiegłorocznych warsztatów zdecydowaliśmy się zogranizować je ponownie i kierujemy je dla osób początkujących, które po raz pierwszy chciałyby spróbować tej wyjątkowej, japońskiej techniki, szczególnie zapraszamy dzieci (powyżej 6 roku życia) gdyż jest to świetne ćwiczenie rozwijające umiejętność koncentracji.

Te warsztaty są dla uczesstników szansą na zetknięcie się z kulturą japońską - zupełnie inną od polskiej oraz na poszerzenie spektrum swoich zainteresowań jak też gębszego zrozumienia zjawisk wielokulturowości i globalizacji.

Warsztat organizowany we współpracy z Fundacją ChibiWaru.

Udział bezpłatny ilość miejsc ograniczona.

 

 

Terminy


Termin: 2017-12-03 12:00

Wspierane przez iCagenda