WARSZTATY LITERACKIE SDK - NABÓR

Klub Literacki
Termin: 2017-11-01 - 2017-11-26

PISZESZ? MARZYSZ O PISANIU?

Wyciągnij teksty z szuflady, pokaż je uznanym twórczyniom i twórcom, krytyczkom i krytykom literackim. Stwórz coś nowego i zaskocz tym świat oraz samą / samego siebie. Sprawdź swoje możliwości i przekraczaj je w sprzyjającym, twórczym środowisku literackim.

Warsztaty literackie przeznaczone są głównie dla młodzieży od 16 roku życia.

Warsztaty Literackie w SDK są prowadzone od 1986 roku, a wielu ich uczestników stało się dzisiaj częścią najnowszej historii literatury, tworząc poezję, prozę i krytykę literacką. W pokoju literackim Staromiejskiego Domu Kultury swoją karierę pisarską rozpoczynali chociażby Krzysztof Varga czy Jacek Podsiadło.

Udział w warsztatach (w każdą środę w godz. 18.00 – 20.00 od grudnia do czerwca) daje możliwość ćwiczenia warsztatu pisarskiego oraz zdobycia wiedzy na temat literatury i krytyki, a także nawiązania wartościowych znajomości. W ubiegłych latach spotkania warsztatowe prowadzili m.in. Adam Wiedemann, Marcin Sendecki, Jacek Dehnel, Jakub Żulczyk, Agnieszka Drotkiewicz, Darek Foks, Maria Cyranowicz, Joanna Mueller i Igor Stokfiszewski.

Oferujemy zajęcia:
– w dziedzinie poezji, prozy, eseju, krytyki literackiej oraz dotyczące związków literatury z innymi sztukami, – prowadzone przez profesjonalnych wykładowców (poetów, prozaików, krytyków literackich i wykładowców akademickich), – obejmujące warsztaty kreatywnego pisania, analizę tekstów literackich, historię najnowszej literatury, często nieskodyfikowanej jeszcze w podręcznikach (od 1989 roku aż po dzień wczorajszy), rozpoznania jej aktualnych prądów oraz medialnych form obecności (w tym – nagród), pogłębiające znajomość rynku czasopiśmienniczego i wydawniczego w Polsce.

Uczestnikom naszych warsztatów zapewniamy ponadto:
– indywidualne konsultacje twórczości podczas Literackiego Punktu Konsultacyjnego,
– informacje o odbywających się spotkaniach autorskich, dyskusjach, turniejach, festiwalach i innych imprezach kulturalnych, – pomoc w publikacji na łamach prasy ogólnopolskiej oraz stałą kuratelę koordynatora warsztatów, – możliwość współtworzenia organizowanego przez SDK festiwalu literackiego w Rotacyjnym Domu Kultury przy ul. Jazdów 3/18 (Literatura jak fotosynteza).

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do 26 listopada 2017 r. drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszenie powinno zawierać:
– dane osobowe (imię i nazwisko, nr telefonu, wiek),
– krótką notkę osobową (typ i nazwa szkoły / kierunek studiów, rodzaj uprawianej twórczości, dotychczasowe osiągnięcia, inne zainteresowania, a także informację o preferowanych autorach / książkach oraz o znajomości najmłodszej polskiej poezji i prozy (dane te nie będą brane pod uwagę podczas postępowania kwalifikacyjnego),
– próbkę twórczości własnej (zestaw 10 wierszy i/ lub prozę i/ lub esej do 7 stron maszynopisu – wszystkie utwory w jednym pliku tekstowym).

Opłata za uczestnictwo w warsztatach – 50 zł miesięcznie. Osoby zakwalifikowane na warsztaty zostaną o tym powiadomione pocztą elektroniczną.
zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
koordynatorka: Sylwia Głuszak
kontakt telefoniczny: Beata Gula - 22 8312375

 

 

Terminy


Okres: Od 2017-11-01 do 2017-11-26

Wspierane przez iCagenda