SPOTKANIE Z JOANNĄ BEDNAREK

Klub Literacki
Termin: 2017-11-13 18:00

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury - Piwnica Largactil  |  Miejscowość: Warszawa

KLUB LITERACKI SDK

SPOTKANIE Z JOANNĄ BEDNAREK

13 listopada 2017 r. godz. 18.00 - Piwnica Largactil

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz redakcja kwartalnika „Wakat” zapraszają na spotkanie z Joanną Bednarek wokół jej pierwszej powieści O pochodzeniu rodziny.

Dyskusję z autorką poprowadzi Katarzyna Czeczot.

O pochodzeniu rodziny to książka o normalnej, czyli patologicznej, rodzinie. O tym, jak każdą rodzinę kształtują różne mroczne siły społeczne, które sprawiają, że zawsze jest ona czymś innym, niż się wydaje. Te same siły ostatecznie umożliwiają uwolnienie się od niej. Pozwalają też na wyzwolenie zwierząt domowych i sprzętów AGD. Skutkiem ubocznym (ale dość ważnym) jest pozbycie się Prawa i zastąpienie ironii humorem.

Joanna Bednarek – filozofka, pisarka, tłumaczka, członkini redakcji pisma „Praktyka Teoretyczna”, publikowała m.in. w „Krytyce Politycznej” i „Czasie Kultury”. Autorka książek: Polityka poza formą. Ontologiczne uwarunkowania poststrukturalistycznej filozofii polityki (2012), Linie kobiecości. Jak różnica płciowa przekształciła literaturę i filozofię? (2016)
i Życie, które mówi. Nowoczesna wspólnota i zwierzęta (2017). Teksty literackie publikowała w „Czasie Kultury”, „Wakacie” i „FA-arcie”. Członkini Kapituły Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz.

 

Adres:
Rynek Starego Miasta 2, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Termin: 2017-11-13 18:00

Wspierane przez iCagenda