3 i 4 grudnia 2016 - Finał i Koncert Laureatów... oraz niespodzianki!

VII KONKURS PIOSENKI KABARETOWEJ IM. JEREMIEGO PRZYBORY

3 GRUDNIA 2016 O GODZ. 18.00 - Piwnica na Wójtowskiej

FINAŁ KONKURSU PIOSENKI KABARETOWEJ 
im. JEREMIEGO PRZYBORY

To już siódma edycja Konkursu Kabaretowego im. Jeremiego Przybory. Po przesłuchaniu nadesłanych na konkurs materiałów audio, Jury zadecydowało, iż w finale konkursu wezmą udział: Zespół Bobasy, Piotr Borowiec, Aleksandra Dzierzawska, Jednoosobowa Formacja Artystyczna - Grześ, Karolina Gwóźdź, Marta Kołatek, Karolina Lizer, Piotr Rogósz, Michał Żuczkowski.

W przerwie zapraszamy na recital Andrzeja Dębowskiego.

Jury: Barbara Dziekan, Andrzej Ozga i Marek Bartkowicz.

 

Nie ma jak sądzę lepszego miejsca w Warszawie do prezentacji piosenek Jeremiego Przybory niż Piwnica na Wójtowskiej. Kameralność ułatwia skupienie się na finezyjnej żonglerce językiem polskim, jaką uprawiał Mistrz piosenki Pan Jeremi. Gdy tylko okazało się, ze Staromiejski Dom Kultury wskrzesić ma działalność Piwnicy na Wójtowskiej, pierwszym moim pomysłem na działalność w tym podziemnym mikroskopijnym teatrzyku był Konkurs Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory. Tak się jednak złożyło, że od tej wieści do możliwości uruchomienia Piwnicy minęły dwa lata, a mnie mój własny pomysł tak nakręcił, że dwie pierwsze edycje Konkursu przeprowadziliśmy w SDKu. Udało się, gdyż największa z sal Staromiejskiego Domu Kultury - Sala Kameralna naprawdę spełnia warunki bliskości z widzem. Jednak wraz z otwarciem Piwnicy w czerwcu 2012, Konkurs odbywa się Tutaj. 
Bo Piwnica aż się prosi o Przyborę. Mam również nadzieję, że piosenki innych autorów, którym nieobcy jest bezpośredni kontakt z publicznością, skorzystają z okazji, by pokazać tam cały swój blask. Wszystko w rękach wykonawców, którzy zgłosili się do Konkursu. Zapraszamy serdecznie.

Bilety w cenie 25 zł. Sprzedaż biletów w dniu koncertu od godziny 17.00 w kasie Piwnicy. 
Zasady rezerwacji na www.scenapw.sdk.pl


a nazajutrz...

4 GRUDNIA 2016 O GODZ. 19.30 - Piwnica na Wójtowskiej

BALLADYNA'68 i KONCERT LAUREATÓW KONKURSU

- Spektakl muzyczny „BALLADYNA’68” - Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego

W „Balladynie’ 68” wystawionej przez Staromiejski Dom Kultury, wyreżyserowanej przez Marka Bartkowicza, ze scenografią i kostiumami Krzysztofa Baumillera i Misi Łukasik, pod kierownictwem muzycznym Tomasza Bajerskiego wystąpią aktorzy Teatru Muzycznego „Rampa”: Agnieszka Fajlhauer (Alina), Katarzyna Kozak (Balladyna), Robert Kowalski (Kirkor) i Konrad Marszałek (Kostryn). Jest to pierwsza i jedyna sceniczna realizacja tej miniaturki z profesjonalnymi aktorami. Wcześniej utwór ten był jedynie zrealizowany jako słuchowisko radiowe.

- Koncert Laureatów 7 Konkursu Piosenki Kabaretowej Im. Jeremiego Przybory


Bilety w cenie 25 zł. Sprzedaż biletów w dniu koncertu od godziny 18.30 w kasie Piwnicy. 
Zasady rezerwacji na www.scenapw.sdk.pl