KREATYWNY WOLONTARIAT - II EDYCJA - 2019

krea2Zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu minigrantowego w ramach programu Kreatywny Wolontariat na rok 2019. Główną ideą programu jest inspirowanie działań artystycznych i kulturalnych oraz różnorodnych form spędzania czasu wolnego a także stwarzanie pola dla realizacji potencjału kreatywnego i rozwijania umiejętności uczestników programu.

Program skierowany do osób interesujących się działaniami wolontaryjnymi zarówno mających już doświadczenie na tym polu jak też dopiero zaczynających przygodę z wolontariatem. Oczekujemy ciekawych pomysłów bardziej niż doświadczenia organizacyjnego. Osoby bez doświadczenia w realizowaniu projektów i pisaniu wniosków mogą skorzystać z indywidualnych sesji mentoringowych. Istnieje też możliwość indywidualnego lub grupowego spotkania informacyjno-doradczego przed złożeniem wniosku.
Priorytetowo traktowane będą projekty obejmujące działania edukacyjno-animacyjne, stymulujące kreatywność i aktywizujące twórczo uczestników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe i społeczne, ze szczególnym uwzględnieniem działań międzykulturowych.


Nabór wniosków ma charakter ciągły – odbywa się do 25. dnia każdego miesiąca natomiast ogłoszenie wyników w pierwszym tygodniu miesiąca następującego po zgłoszeniu. Maksymalny budżet jednego projektu to 3000 zł.

Kontakt: Paulina Zając, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dotychczas, w 2019 w ramach programu Kreatywny Wolontariat realizowane są projekty:
- Sztuka Integracji - prowadzony przez Patrycję Kozieł
- Warsztaty kulturowo-językowe suahili - prowadzony przez Martę Białkowską;
- Kampinos - Let's go! Let's see! Let's admire! - prowadzony przez Samira Saadi.
- Świat w rękodziele zaklęty – cykl warsztatów międzykulturowych prowadzony przez Adrianę Palińską-Saadi
- Dźwięki kultury. Multidyscyplinarne warsztaty artystyczne dla dzieci - prowadzony przez Tomasza Woźniaka


Poniżej dokumenty do pobrania: