II Konkurs Reportażu Amatorskiego

Głównym celem Konkursu organizowanego po raz drugi przez Staromiejski Dom Kultury we współpracy z Instytutem Reportażu jest umożliwienie twórcom amatorskim zaistnienia na polu filmowego reportażu społecznego. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na intensywny rozwój oraz wzrost znaczenia mediów obywatelskich oraz serwisów społecznościowych, które umożliwiając komentowanie i kreowanie rzeczywistości ukazują dużą potrzebę ekspresji oraz potencjał twórczy amatorów.
Zgłoszenia - filmowe reportaże społeczne o tematyce społeczno-kulturalnej przyjmowane były do 18 listopada 2012 r.

Zakwalifikowane reportaże - kategoria "młodzież" :

1. "Pozory mylą" - Damian Pawlak, Magdalena Wyszomirska, Kamil Teodorowicz, Katarzyna Boczar, Jarosława Makus. Czas trwania: 12 min.
2. "Ana-mia" - Julia Szopa. Czas trwania: 6.44 min
3. "Eksmisja" - Izabela Głowacka, Paulina Adamczuk. Czas trwania: 12 min.
4. "Młodzi - odbicie a rzeczywistość" - Adrian Walczuk, Ryszard Kowalak. Czas trwania: 30 min
5. "My wygramy z całym światem" - Justyna Czudak, Paweł Wojciechowski, Andrzej Bakacz. Czas trwania: 14 min

Zakwalifikowane reportaże - kategoria "dorośli" :

1. "Selekcja" - Joanna Moro. Czas trwania: 11.45 min
2. "2 miesiące" - Dagmara Kunecka. Czas trwania: 13 min
3. "Zachód słońca" - Aleksandra Kazimierczak. Czas trwania: 8.02 min
4. "Kilka minut z życia" - Paweł Przewoźny. Czas trwania: 9.39 min
5. "Widzę moje Siedlce" - Andrzej Jastrzębski. Czas trwania: 19.55 min
6. "Alternatywnie" - Rafał Smykowski. Czas trwania: 32 min

WYNIKI:

1 grudnia 2012 roku Jury w składzie: Krzysztof Wierzbicki, Piotr Morawski, Paulina Zając zdecydowało o przyznaniu następujących nagród:

- I Nagroda w wysokości 1000 zł, w kategorii "młodzież" – reportaż pt. "Eksmisja", autor - Izabela Głowacka, Paulina Adamczuk za "autentyczność, poruszenie bardzo ważnej problematyki, chęć pomocy ludziom, wrażliwość i bardzo dobry kontakt z bohaterami".

- I Nagroda w wysokości 1000 zł, w kategorii "dorośli" - reportaż pt. "Alternatywnie", autor - Rafał Smykowski, za "autentyczność, pokazanie ciekawych bohaterów, alternatywny sposób życia i intersujący temat, wrażliwość i utożsamianie się z bohaterami".

- Wyróżnienie w kategorii "młodzież" – reportaż pt. "Młodzi – odbicie a rzeczywistość", autor - Andrzej Walczak, Ryszard Kowalak, za "ciekawy pomysł, pokazanie pasji młodych ludzi, przedstawienie ciekawych bohaterów, optymizm, potencjał".

- Wyróżnienie w kategorii "dorośli" – reportaż pt. "Kilka minut z życia", autor - Paweł Przewoźny, za "ciepło, wrażliwość, optymizm, umiejętność przedstawienia bohaterów z dużym poczuciem humoru i ciekawe spojrzenie na urodę i prostotę życia".

- Wyróżnienie w kategorii "dorośli" – reportaż pt. "Widzę moje Siedlce", autor - Andrzej Jastrzębski, za "oryginalnego bohatera z pasją i chęcią pomocy ludziom, wrażliwość i ciepło".

Serdecznie gratulujemy laureatom.

Wszyscy autorzy reportaży zakwalifikowanych do finału wzięli udział w warsztacie przeprowadzonym przez Krzysztofa Wierzbickiego oraz Piotra Morawskiego - w dniu 1 grudnia 2012.
Reportaże laureatów zostaną pokazane podczas "Wieczoru z nagrodzonymi" w Księgarni Instytutu Reportażu "Wrzenie Świata", oraz podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmów Nieobecnych, Staromiejskiego Domu Kultury.
Szczegóły w regulaminie.

Pliki do pobrania:
Download this file (konkurs_reportazu_amatorskiego2_regulamin.pdf)regulamin228 kB