Nowości

legal adviceBEZPŁATNE PORADY PRAWNE DLA MIGRANTÓW ** ONLINE ** LEGAL ADVICE FOR MIGRANTS FREE OF CHARGE

Serdecznie zapraszamy migrantów szukających konsultacji w zakresie legalizacji pobytu, pozwolenia na pracę, działalności gospodarczej, nostryfikacji dyplomu itp.

Konsultacje prowadzi doświadczona  Radczyni Prawna Agata Glinka-Szczepańska. Zapewniamy  ochronę prywatności.

Adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

**ENG

We would like to invite migrants seeking for consultations in the field of legalization of stay, job permit, diploma recognition, etc.

Consultations are being held by the experienced solicitor Agata Glinka-Szczepańska. Confidentiality granted.

Please write @ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

damyradeSzanowni Państwo, SDK wraca po ponad trzech miesiącach od wybuchu pandemii.

Od poniedziałku 6 lipca rusza część zajęć, a od piątku 10 lipca zapraszamy do Galerii Promocyjnej, w której będzie można zobaczyć nową wystawę "Promocja". Niektóre zajęcia ze względu na normy i wytyczne sanepidu muszą zostać zawieszone. Piwnica na Wójtowskiej pozostaje nieczynna do odwołania.

Biura SDK będą działać w godzinach 9:00-15:00.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. I zachęcamy do śledzenia bieżących informacji na naszej stronie internetowej i profilach w mediach społecznościowych.

Warszawa, 30 czerwca 2020 r.

SKD stypendia poetowProtokół z prac komisji przyznającej stypendia dla osób zajmujących się twórczością poetycką i tłumaczeniem poezji w m.st. Warszawie.

Komisja w składzie:

Justyna Czechowska (przewodnicząca), 
Grzegorz Gauden, 
Zofia Zaleska

otrzymała do rozpatrzenia 77 wniosków o stypendium, 50 w kategorii poezja, 27 w kategorii przekład poezji. Dwa wnioski zostały odrzucone ze względów formalnych.

Członkinie i członek komisji oceniali trzy aspekty wniosków: portfolio wnioskodawczyni/wnioskodawcy, merytoryczną stronę projektu oraz plan pracy, w każdych z aspektów można było otrzymać od 0 do 3 punktów od każdej członkini/członka komisji. Stypendystki i stypendystów wyłoniono na podstawie sumy otrzymanych punktów.

Komisja postanowiła przyznać stypendia następującym twórcom i twórczyniom:

W kategorii poezja:

Alicja Rosé
Darek Foks
Edyta Jarząb
Joanna Mueller
Natalia Malek
Katarzyna Kolbowska

W kategorii przekład poezji:

Adam Zdrodowski
Agata Kozak
Agnieszka Sowińska
Aneta Kamińska
Stanisław Ulicki
Zuzanna Gawron

Wszystkich stypendystkom i stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!


W imieniu komisji

Justyna Czechowska

Pobierz protokół

_________________________________

Okładka1Polecamy lekturę antologii „Wakacje od istnienia? Czternastodniówka literacka”, którąobjęliśmy patronatem, a która powstała oddolnie z inicjatywy osób i środowisk związanych z literaturą we współpracy z wydawanym przez SDK kwartalnikiem „Wakat”. Publikacja gromadzi teksty sześćdziesięciu sześciu autorek i autorów, którzy przesyłają słowa wsparcia zarówno osobomz różnych przyczyn spędzającym obecny czas w izolacji, jak i tym wciąż wykonującym pracę, najczęściej w utrudnionych warunkach, a nierzadko na rzecz całej wspólnoty.

Antologię można pobrać ze strony: https://czternastodniowka.wordpress.com