MIEJSCE BEZ SCHEMATÓW - OUT OF THE BOX

MIEJSCE BEZ SCHEMATÓW - OUT OF THE BOX - powstało w ramach działalności Klubu Wolontariuszy i znajduje się na parterze Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie (Rynek Starego Miasta 2). Jest przyjazną przestrzenią, otwartą na ciekawe projekty, a zwłaszcza na działania wolontariackie i międzykulturowe. Goszczą w nim m.in.:

- BEZPŁATNE ZAJĘCIA JĘZYKA POLSKIEGO - dla obcokrajowców prowadzony przez doświadczoną, profesjonalną nauczycielkę. Kurs zakończy się 27 marca 2019 r. Zajęcia: - grupa dla osób nieznających języka słowiańskiego - środy i piątki w godz. 10.00 - 11.30, - grupa dla osób znających język słowiański - środy i piątki w godz. 11.30 - 13.00

- BEZPŁATNE KONSULTACJE DLA MIGRANTÓW - serdecznie zapraszamy migrantów szukających konsultacji w zakresie społeczno-kulturowych aspektów integracji w życie codzienne w Polsce oraz w zakresie współpracy i dialogu międzykulturowego itp. Spotkania prowadzi Agata Glinka-Szczepańska. Konsultacje odbywają się regularnie, w każdą środę, w godz. 9.30 - 11.30. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel: 721981113

- JĘZYK ARABSKI - ZAJĘCIA KULTUROWO-JĘZYKOWE - we wtorki od godz. 18.00 do 19.30. Prowadzi Abdel-Ali - dialektolog. Zapraszamy na regularne warsztaty języka arabskiego, na których poza językiem poznamy też ciekawostki dotyczące regionów jego występowania. Zajęcia płatne. Zapisy i szczegóły: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Pierwsze zajęcia: 5 marca 2019 r. (ostatnie zajęcia 25.06.2019 r.).

Na zajęciach poznamy ogólne informacje fonetyczne charakterystyczne dla języka arabskiego, alfabet, podstawy wokalizacji - składania słów za pomocą alfabetu. Nauka obejmować będzie słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie w języku arabskim.
Prowadzący - Abdel-Ali - jest Marokańczykiem, który 26 lat temu wyjechał z Maroka aby studiować lingwistykę stosowaną i dialektologie świata arabskiego w Wielkiej Brytanii. Po studiach mieszkał i pracował w Holandii, następnie przeniósł się do Polski. Obecnie specjalizuje się w systemach nauczania języków obcych takich jak: arabski, francuski, niderlandzki oraz pracy z dziećmi w zakresie dysleksji, dysgrafii itp.

- w pomieszczeniu Miejsce bez Schematów „Out of the box”, odbywają się także regularne zajęcia języka suahili - środy w godz. 19.00 - 20.00 (co tydzień).


Koordynator miejsca: Paulina Zając, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 831 2375 w. 141 lub 721981113