Przetarg na: „Dostawa sprzętu informatycznego” - informacja z otwarcia ofert - 24.09.2020 [czytaj!] 

KULTURA LECZY

kulturaHeader

Z przyjemnością informujemy o starcie miejskiej kampanii społecznej pod hasłem KULTURA LECZY,  w której celem jest wzmocnienie potrzeby korzystania z kultury wśród warszawiaków.
Kampania chce przekonać mieszkańców, że zwiększając aktywność kulturalną, poprawiają swoją jakość życia.  W wiosennej odsłonie zachęca do czytania poezji, udziału w wydarzeniach filmowych i muzyczno-tanecznych oraz odkrywania sztuki w przestrzeni miejskiej. Zapraszamy na stronę www.kulturalna.warszawa.pl

Z kulturą żyje się lepiej! Pozytywnie wpływa na jakość życia i zdrowie człowieka. Pomaga lepiej funkcjonować, poprawia samopoczucie, uzdrawia od środka. Istnieje wiele naukowych dowodów na to, że kontakt z kulturą ma terapeutyczny wpływ na szereg psychicznych i fizycznych dolegliwości. Kultura poprawia funkcjonowanie mózgu i krążenie – badania dowodzą, że obcowanie z kulturą zwiększa odporność psychiczną. Dostęp do kultury redukuje stres – według naukowców powoduje spadek poziomu kortyzolu i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Badania naukowe dowiodły, że kultura pozytywnie wpływa na odczuwanie bólu i niepokoju w chorobie, podnosi poziom endorfin i libido, opóźnia procesy starzenia, wzmaga apetyt na życie.