Polecamy: "Integracja poprzez literaturę" - Polsko-ukraiński projekt realizowany w 2017 roku

literatura portal 702x336
Fundacja „Nasz wybór” zaprasza na spotkania w ramach polsko-ukraińskiego projektu „Integracja poprzez literaturę”.

Celem projektu „Integracja poprzez literaturę” jest zwiększenie roli literatury w procesie porozumienia polsko-ukraińskiego. Jego nowatorstwo polega na czynnym doskonaleniu zdolności literackich uczestników poprzez udział w warsztatach translatorskich i zajęciach creative-writing, oraz slamie. Dzięki temu migranci z Ukrainy potrafią lepiej zrozumieć Polskę, jej kulturę oraz odnaleźć własne miejsce w kraju. Polacy będą się dowiadywali o ukraińskiej literaturze, co spowoduje większe zainteresowanie życiem ich sąsiadów z Ukrainy. Projekt przyczyni się do wzmocnienia wizerunku Warszawy jako miasta otwartego oraz wielokulturowego. Organizatorzy chcą zachęcić migrantów z Ukrainy do większego uczestnictwa w życiu kulturalnym Warszawy, włączając ich w przestrzeń dialogu społecznego. Pragną doprowadzić do powstania polsko-ukraińskiego środowiska literackiego skupionego wokół Ukraińskiego Domu w Warszawie. 

Szczegóły: http://pl.naszwybir.pl/4940-2/

Wszystkie spotkania w ramach projektu odbywają się w języku polskim w Ukraińskim Domu w Warszawie (ul. Zamehofa 1). Serdecznie zapraszamy!

***

POLECAMY: Pierwszy Warszawski Polsko-Ukraiński Slam Poetycki

7 kwietnia, godz. 19.30.  Zapisy na slam od godziny 18.30 w Ukraińskim Domu w Warszawie (ul. Zamenhofa 1).

Slam jest konkursem poetyckim, w którym każdy może się zmierzyć z każdym. Decyzję, który wiersz jest lepszy podejmuje publiczność, głosując przy pomocy dwóch kartek w różnych kolorach.
Weź pięć własnych, nienagradzanych i niepublikowanych wierszy i stań w szranki. Zagraj w tym wyjątkowym polsko-ukraińskim meczu poetyckim. Pula nagród wynosi 1000 zł.
Prowadzenie: Wojciech Boros.

Autor ma nie więcej niż 5 minut na przeczytanie własnego utworu w języku polskim lub ukraińskim. Ukraińscy poeci mogą przeczytać również przekład własnego wiersza na język polski.
Nagrodzone i wyróżnione wiersze opublikujemy w dwujęzycznej polsko-ukraińskiej antologii. Organizatorem slamu jest Fundacja „Nasz Wybór”.
Kontakt z organizatorem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu projekt „Nasz Wybór – Zasoby informacyjne dla imigrantów z Ukrainy IV” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wkład Unii Europejskiej „Bezpieczna przystań”.

www.facebook.com/events/1863361617221240/
http://pl.naszwybir.pl/pierwszy-warszawski-polsko-ukrainski-slam-poetycki/

 

PROGRAM DZIAŁAŃ Projektu „Integracja poprzez literaturę”:

Pliki do pobrania:
Download this file (IPLprogram.doc)IPLprogram.doc187 kB