Warszawscy seniorzy kręcą filmy o sobie - pokaz

Warszawscy seniorzy po raz kolejny udowodnili, że na debiut reżyserski nigdy nie jest za późno. Piętnaście krótkometrażowych filmów ich autorstwa będzie można zobaczyć podczas dwóch grudniowych pokazów specjalnych w Kinie Muranów. POKAZ PREMIEROWY: 18.12.2015 (piątek), g. 17.30    POKAZ SPECJALNY: 22.12.2015 (wtorek), g. 17.30  KINO MURANÓW, ul. Gen. Andersa 5 (sala niebieska)

To już czwarty raz, kiedy najstarsi mieszkańcy stolicy stanęli za kamerą. Tegoroczna edycja projektu, organizowanego przez Pracownię Filmową „Cotopaxi”, odbywa się pod hasłem: „Późne debiuty: Akademia”.  W warsztatach wzięło udział 50 seniorów z warszawskiego Śródmieścia, Targówka i Mokotowa, którzy przez ostatnie miesiące pracowali w kilkuosobowych zespołach. Zadaniem każdej z grup było zrealizowanie krótkometrażowego filmu z wykorzystaniem techniki wideo uczestniczącego. Dzięki pomocy animatorów kultury, uczestnicy nauczyli się podstaw technicznych i poznali tajniki tworzenia filmu.

Efekty tych prac będzie można obejrzeć w Kinie Muranów podczas pokazów:
- premierowego: 18 grudnia i specjalnego: 22 grudnia o godzinie 17.30. WSTĘP WOLNY.

„Późne debiuty: Akademia”

POKAZ PREMIEROWY: 18.12.2015 (piątek), g. 17.30
POKAZ SPECJALNY: 22.12.2015 (wtorek), g. 17.30
KINO MURANÓW, ul. Gen. Andersa 5 (sala niebieska)

WSTĘP WOLNY

https://www.facebook.com/events/1064302153601427/
www.pracowniacotopaxi.pl

Działający od czterech lat cykl projektów „Późne debiuty”, prowadzony przez Pracownię Filmową „Cotopaxi”, ma na celu podniesienie aktywności społecznej osób starszych, integrację między - i wewnątrzpokoleniową oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu i cyfrowemu. Projekt jest współfinansowany w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Został ponadto objęty Honorowym Patronatem przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Projekt otrzymał też I nagrodę oraz nagrodę internautów w konkursie „Dojrz@łość w sieci. Dobre Praktyki” pod honorowym Patronatem Prezydenta RP.

Staromiejski Dom Kultury jest partnerem projektu.