Przetarg na: „Dostawa sprzętu informatycznego” - Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty [w części 1, 2, 3, 4, 5, 6]  [czytaj!] 

Lista reportaży zakwalifikowanych do finału 5. Konkursu Reportażu Amatorskiego

maly 5Konkurs Reportażu Amatorskiego plakatFinał 5. Konkursu Reportażu Amatorskiego - pokaz reportaży finałowych i wręczenie nagród - odbędzie się w piątek 4 grudnia 2015 roku od godz.17.00 w Staromiejskim Domu Kultury.

W konkursie biorą udział reportaże filmowe o tematyce społeczno-kulturalnej. Konkurs organizowany jest przez Staromiejski Dom Kultury we współpracy z Instytutem Reportażu oraz Fundacją Sztuki Art-House Festiwalem Camera Obscura.

Lista materiałów zakwalifikowanych do finału 5. Konkursu Reportażu Amatorskiego:

1. Monika Krzyszkowska - „Kamienica” (13 min)

Tytułowa kamienica mieści się na terenie dawnego komnpleksy fabrycznego Karola Scheiblera w Łodzi. Kieydś jeden z najnowocześniejszych zakładów przędzalniczych w Europie - obecnie zamieszkana przez potomków byłych pracowników i rodziny, którym miasto przyznało mieszkania.

2. Bartek Tryzna - „Portret potrójny” (15 min)

Grupa fotografów z Polski, Białorusi i Ukrainy podróżuje po Podlasiu i fotografuje ludzi techniką mokrego kolodionu.

3. Mikołaj Gajek - „Fiatem za światem 2015” (4.33 min)

Materiał pokazuje wyprawę zorganizowaną w ramach projektu "Jedziemy po wolność", który ma ideę podróżniczo-artystyczno-społeczną, mówi o m.in. o podróżowaniu, tworzeniusztuki i inspirowaniu młodych ludzi do spełniania marzeń.

4. Rafał Makolądra – „Studium Postaci” (21 min)

Współczesna dokumentalna opowieść o życiu 37-letniego, warszawskiego, artysty malarza. Bohater całkowicie poswięcił się malowaniu obrazów, które nie zawsze dają mu utrzymanie.

5. Magdalena Sienicka – „Kobiety w męskim świecie” (4.27 min)

Reportaż na podstawie ekspertów wypowiadających się na temat zmian społecznych, w wyniku których kobiety zaczynają pracować w męskich zawodach oraz wypowiedzi bohaterek - jak im się pracuje na takich stanowiskach.

6. Mateusz Wyszogrodzki - „Może podwieźć?” (6.54 min)

Jazda komunikacjąmiejskąnie musi oznaczać długiej i nudnej podróży - stara się to dowodnić Robert Chilmończyk znany w Warszawie jako Wesoły Kierowca.

7. Grupa uczniów z Gimnazjum nr.143 w Warszawie - „Zdrowie w twoich rękach” (2.27 min)

Reportaż z akcji promującej zdrowy tryb życia.

8. Mariusz Wirski - „Miłość do Blondynki – kino, ludzie, pasja” (16 min)

Filmowa, nostalgiczna podróż przez lata działalności uniwersyteckiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Miłość do blondynki". Wielogłos o klubie i projektach, które na zawsze pozostaną w pamieci organizatorów. 

9. Lucyna Dąbrowska - „Człowiek z Żelaznej” (22 min)

Historia Kszyśka, 27-letniego informatyka, który zamieszkuje pustostan w centrum Warszawy. Jego zwyczajne do tej pory życie zaczynają wypełniać obowiązki nietypowe jak na XXI wiek. W środku zimy zmuszony jest opóścić squat i wrócićdo rodzinnej miejscowości.

10. Aleksandra Kuśmierska - „Ożyw mnie” (13.07 min)

Materiał o zawodzie animatora tetralnego w Warszawie. Przedstawia historię Romana Haca, aktora Teatru "Lalka" w Warszawie.

11. Magda Parol – „Sensitive Areas” (3.02 min)

Film poruszający temat rasizmu, braku tolerancji i asymilacji wśród mniejszości narodowych we Francji.

12. Marta Tracz – „SPA” (7.47 min)

Reportaż o nietypowym SPA w Warszawie.

13. Małgorzata Dobrowolska – „Pęknięcie na ścianie. Buddyjski klasztor kobiecy oczami europejki” (11.11 min)

Reportaż opowiada o kobietach w Tajlandii, które stawiają pierwsze kroki na ścieżce w pełni wyświęconych mniszek buddyjskich.

14. Mateusz Buława - „Gdy przyjdzie mi ten świat porzucić” (12.29 min)

Materiał dokumentuje niełatwą, wymagającą niekiedy żelaznych nerwów, codzienność pracowników zakładu pogrzebowego, którzy muszą życiowe dramaty swoich klientów godzićz bezduszną, lecz konieczną biurokracją.