Nowości

przyborarysjStaromiejski Dom Kultury już po raz ósmy organizuje Konkurs Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory, pierwszego dżentelmena sceny kabaretowej, do końca życia mieszkańca warszawskiej Starówki.

Na zgłoszenia czekamy do 17 listopada 2017, przesłuchania osób zakwalifikowanych do Konkursu odbędą się 9 grudnia 2017, a koncert finalistów nazajutrz.

Impreza odbędzie się w Piwnicy na Wójtowskiej - filii Staromiejskiego Domu Kultury (ul. Zakroczymska 11, wejście z bramy od Wójtowskiej).

Regulamin Konkursu i karty zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej www.konkurspiosenki.sdk.pl

rys. Jacek Gawłowski

MAREK BARTKOWICZ

CÓŻ ZA PIĘKNY ZBIEG OKOLICZNOŚCI.

- Po pierwsze - NOWA PŁYTA

plyta fotomZebraliśmy się, by nagrać kolejna płytę. Zebraliśmy się oczywiście w Piwnicy na Wójtowskiej, gdyż to już proceder z tradycjami. Nie tylko dlatego, że w styczniu zeszłego roku ukazała się płyta „Aniołowo koło Darwinowa” nagrana właśnie w Piwnicy. Nie, nie , nie! Nie tworzymy nowej tradycji. Byłaby to uzurpacja i podszyta pychą pewność siebie. My jedynie kultywujemy tradycję tego miejsca, w którym płyty się i owszem nagrywało w czasach odległych i dla Piwnicy bardzo ważnych. Za czasów Ryszarda Ostromęckiego -Twórcy tego miejsca, znani i lubiani nagrywali tutaj, wiec tradycje trzeba podtrzymywać. I teraz nagrywamy my, może mniej znani, acz lubiani przez publiczność przychodząca do Piwnicy. Bo my tworzymy dla swoich. A grono to zacne i bynajmniej nieograniczone terytorialnie przez granice dzielnicy, czyli okolicy bliskiej. Do nas przyjeżdżają na koncerty, co się okazało wielokrotnie, widzowie (wymieniam tylko przypadki sprawdzone i zadziwiająco odległe) z Łodzi, Siedlec i Szczecina. To jakaś choroba musi być, to całe zamiłowanie do piosenki literackiej, skoro się aż tak rozprzestrzenia.

nab


NABORY SDK - SEZON 2017/2018

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie zaprasza na zajęcia do Klubów i Pracowni. Nasza oferta programowa jest niezwykle bogata i każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o zajęciach i kontaktu z instruktorami (sekretariat - tel. 22 831 23 75 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

jazz 20171lipca 2017 roku, w gwiazdorskiej obsadzie rusza w Warszawie, na Rynku Starego Miasta, XXIII Międzynarodowy Plenerowy Festiwal „Jazz na Starówce”.

To jeden z najpopularniejszych i największych - pod względem ilości publiczności, plenerowy festiwal jazzowy w kraju, będacy letnią wizytówką artystyczną stolicy oraz jej atrakcją turystyczną. Przez 22 lat istnienia zgromadził imponującą publiczność. Jak zawsze, tak i w 2017 roku, organizatorzy Festiwalu zapewnią nam oryginalny, zróżnicowany stylistycznie program, obecność rodzimych i międzynarodowych gwiazdy oraz premierowe koncerty...