XIII Korowód - zapraszamy do Arkad Kubickiego

banerkorow
13 lat temu zespoły z całej Polski spotkały się po raz pierwszy w barwnym Korowodzie, wymieniając doświadczenia i prezentując dorobek taneczny. Od tego czasu uczestnicy Korowodu co roku przygotowują nowe spektakle, by pokazać je widzom i innym zespołom, by choć przez chwilę stworzyć wspólnie iluzję dawnych wieków, narysowaną muzyką, tańcem, strojem i obyczajem. Tegoroczna edycja zaprasza na wszelkie odmiany spektakli z tańcem w roli głównej. Będą spektakle taneczne, trochę teatru, trochę iluzji, piękne kostiumy, muzyka, śpiew. Będą tańce odtwarzane z dawnych zapisów i wariacje dawnych i współczesnych choreografów.


aaaaaakorowod 2015 839 600 x 387W sobotę, 9 września 2017 r. od godz. 11.00 i w niedzielę, 10 września 2017 r. od godz. 11.30 zapraszamy na pokazy taneczne w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Dwanaście zespołów tanecznych z całej Polski: Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego, Capella Antiqua Bialostociensis, Capella Nicopolensis, Serenissima Wratislavia Belriguardo, Chorea Antiqua, Szkoła Tańca Jane Austen, Fontana dei Pazzi, Alta Novella, Varsavia Galante, Ver Vetustatis, Pawanilia oraz Regimentem Króla Jego Mości Władysława IV Wazy przygotowali dla Państwa swoje spektakle!

Zapraszamy do Korowodu! Zapraszamy do Arkad Kubickiego! WSTĘP WOLNY!

ORGANIZATORZY I WSPÓŁPRACOWNICY:

Głównym organizatorem Korowodu - Spotkań z Tańcem dawnym jest Staromiejski Dom Kultury w Warszawie. Dzięki wsparciu jego Dyrektora, Sebastiana Lenarta możliwa jest XIII edycja festiwalu. Do grona organizatorów Korowodu należy prowadząca go Anna Wojciechowska oraz Zespół Tańca Dawnego Pawanilia pod kierownictwem Ewy Bargiel. Podziękowania za pracę przy organizacji Korowodu należą się Bogusławowi Wojciechowskiemu i Jackowi Pacosze (Fundacja Bez Wizy). Przy realizacji Korowodu współpracujemy z Pracownią Działań Muzealnych Zamku Królewskiego, Warszawskim Domem Technika NOT i Regimentem Króla Jego Mości Władysława IV Wazy. Za pomoc przy tegorocznej edycji dziękujemy firmie MAKO Polska Sp. z o.o.