Korowód 2016

„Korowód czyli Spotkania z Tańcem Dawnym" to cykliczna impreza poświęcona tematyce tańca dawnego, organizowana już po raz dwunasty przez Staromiejski Dom Kultury w Warszawie w dniach 26-28 sierpnia 2016 r.

„Korowód" to przestrzeń i czas dla osób zajmujących się tańcem dawnym. Myślą przewodnią festiwalu jest popularyzacja tańca dawnego jak również idei odtwarzania dawnej kultury - z tego względu kluczowym elementem programu są dwa dni, podczas których szeroka publiczność może zapoznać się ze spektaklami opartymi na dawnych choreografiach. Naszym celem jest też integracja środowiska związanego z odtwarzaniem dawnej kultury tanecznej i stworzenie forum do wymiany doświadczeń.Połączenie tańca, barwnych strojów, zachowań w ciekawy spektakl jest niezapomnianym przeżyciem zarówno dla uczestników jak też zgromadzonej widowni. Festiwal jest zachwycającą podróżą w świat kultury minionych wieków.


PROGRAM DLA PUBLICZNOŚCI:

- w sobotę 27 sierpnia 2016 r. zapraszamy do Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie. W godzinach 11.00 - 16.30 zobaczymy spektakle przygotowane przez 10 zespołów tańca dawnego (Fontana Dei Pazzi, Belriguardo, Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademia Tańca Dawnego, Chorea Antiqua, Alta Novella, Capella Nicopolensis, Varsavia Galante, Ver Vetustatis, Pawanilia) oraz specjalny pokaz grupy rekonstrukcyjnej Regiment Króla Jegomości Władysława IV Wazy.


- w niedzielę 28 sierpnia 2016 r. od godz. 10.40 do 16.00 zapraszamy do siedziby Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza przy ul. Jana Moliera 2 w Warszawie na kolejne pokazy grup oraz oficjalne zakończenie Korowodu.

Wstęp wolny!

 

Zapraszamy serdecznie

Organizatorzy:
Staromiejski Dom Kultury
Sylwia Majewska
Anna Wojciechowska