Aktualności

Z ogromnym żalem informujemy, że tegoroczna edycja Korowodu - Spotkań z Tańcem Dawnym nie odbędzie się.
Mamy jednak nadzieję, że spotkamy się w innych pięknych miejscach.
I że przyszłość będzie bardziej sprzyjająca... być może za rok :)

Do zobaczenia
Zespół organizacyjny Korowodu
Sylwia Majewska
Anna Wojciechowska

banerkorow
13 lat temu zespoły z całej Polski spotkały się po raz pierwszy w barwnym Korowodzie, wymieniając doświadczenia i prezentując dorobek taneczny. Od tego czasu uczestnicy Korowodu co roku przygotowują nowe spektakle, by pokazać je widzom i innym zespołom, by choć przez chwilę stworzyć wspólnie iluzję dawnych wieków, narysowaną muzyką, tańcem, strojem i obyczajem. Tegoroczna edycja zaprasza na wszelkie odmiany spektakli z tańcem w roli głównej. Będą spektakle taneczne, trochę teatru, trochę iluzji, piękne kostiumy, muzyka, śpiew. Będą tańce odtwarzane z dawnych zapisów i wariacje dawnych i współczesnych choreografów.


aaaaaakorowod 2015 839 600 x 387W sobotę, 9 września 2017 r. od godz. 11.00 i w niedzielę, 10 września 2017 r. od godz. 11.30 zapraszamy na pokazy taneczne w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Dwanaście zespołów tanecznych z całej Polski: Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego, Capella Antiqua Bialostociensis, Capella Nicopolensis, Serenissima Wratislavia Belriguardo, Chorea Antiqua, Szkoła Tańca Jane Austen, Fontana dei Pazzi, Alta Novella, Varsavia Galante, Ver Vetustatis, Pawanilia oraz Regimentem Króla Jego Mości Władysława IV Wazy przygotowali dla Państwa swoje spektakle!

Zapraszamy do Korowodu! Zapraszamy do Arkad Kubickiego! WSTĘP WOLNY!

ORGANIZATORZY I WSPÓŁPRACOWNICY:

Głównym organizatorem Korowodu - Spotkań z Tańcem dawnym jest Staromiejski Dom Kultury w Warszawie. Dzięki wsparciu jego Dyrektora, Sebastiana Lenarta możliwa jest XIII edycja festiwalu. Do grona organizatorów Korowodu należy prowadząca go Anna Wojciechowska oraz Zespół Tańca Dawnego Pawanilia pod kierownictwem Ewy Bargiel. Podziękowania za pracę przy organizacji Korowodu należą się Bogusławowi Wojciechowskiemu i Jackowi Pacosze (Fundacja Bez Wizy). Przy realizacji Korowodu współpracujemy z Pracownią Działań Muzealnych Zamku Królewskiego, Warszawskim Domem Technika NOT i Regimentem Króla Jego Mości Władysława IV Wazy. Za pomoc przy tegorocznej edycji dziękujemy firmie MAKO Polska Sp. z o.o.

 

Korowód XIII Spotkania z Tańcem Dawnym

Zapraszamy na „Korowód XIII Spotkania z Tańcem Dawnym”– cykliczną imprezę poświęconą tematyce tańca dawnego, organizowaną przez Staromiejski Dom Kultury w Warszawie i Zespół Tańca Dawnego Pawanilia. W tym roku Korowód odbywa się już po raz XIII w dniach 8 - 10 września 2017 r.

Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W imieniu Staromiejskiego Domu Kultury oraz Zespołu Tańca Dawnego Pawanilia zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w tegorocznej edycji „Korowodu XIII Spotkań z Tańcem Dawnym”.

„Korowód czyli Spotkania z Tańcem Dawnym" to cykliczna impreza poświęcona tematyce tańca dawnego, organizowana już po raz dwunasty przez Staromiejski Dom Kultury w Warszawie w dniach 26-28 sierpnia 2016 r.

„Korowód" to przestrzeń i czas dla osób zajmujących się tańcem dawnym. Myślą przewodnią festiwalu jest popularyzacja tańca dawnego jak również idei odtwarzania dawnej kultury - z tego względu kluczowym elementem programu są dwa dni, podczas których szeroka publiczność może zapoznać się ze spektaklami opartymi na dawnych choreografiach. Naszym celem jest też integracja środowiska związanego z odtwarzaniem dawnej kultury tanecznej i stworzenie forum do wymiany doświadczeń.Połączenie tańca, barwnych strojów, zachowań w ciekawy spektakl jest niezapomnianym przeżyciem zarówno dla uczestników jak też zgromadzonej widowni. Festiwal jest zachwycającą podróżą w świat kultury minionych wieków.


PROGRAM DLA PUBLICZNOŚCI:

- w sobotę 27 sierpnia 2016 r. zapraszamy do Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie. W godzinach 11.00 - 16.30 zobaczymy spektakle przygotowane przez 10 zespołów tańca dawnego (Fontana Dei Pazzi, Belriguardo, Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademia Tańca Dawnego, Chorea Antiqua, Alta Novella, Capella Nicopolensis, Varsavia Galante, Ver Vetustatis, Pawanilia) oraz specjalny pokaz grupy rekonstrukcyjnej Regiment Króla Jegomości Władysława IV Wazy.


- w niedzielę 28 sierpnia 2016 r. od godz. 10.40 do 16.00 zapraszamy do siedziby Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza przy ul. Jana Moliera 2 w Warszawie na kolejne pokazy grup oraz oficjalne zakończenie Korowodu.

Wstęp wolny!

 

Zapraszamy serdecznie

Organizatorzy:
Staromiejski Dom Kultury
Sylwia Majewska
Anna Wojciechowska