NABORY SDK - SEZON 2016/2017

Staromiejski Dom Kultury
Termin: 2016-09-01 - 2016-11-01

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury  |  Miejscowość: Warszawa

NABORY SDK - SEZON 2016/2017

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie zaprasza na zajęcia do Klubów i Pracowni. Nasza oferta programowa jest niezwykle bogata i każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o zajęciach i kontaktu z instruktorami (sekretariat - tel. 22 831 23 75 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


STAROMIEJSKI KLUB MUZYCZNY
Zaprasza chętnych do amatorskiego muzykowania. Przyjazne miejsce dla tych, którzy odebrali wykształcenie muzyczne, nie zajmują się muzyką profesjonalnie, ale chcą utrzymać kontakt z instrumentem. Członkowie klubu spotykają się w różnych składach kameralnych, by grać muzykę klasyczną XVIII wieku. Skrzypce i obój szczególnie mile widziane. Konieczna umiejętność czytania nut a vista (to się da wyćwiczyć!). Przyjęcia kandydatów w środy w godz. 17.00-21.00, sala muzyczna.

KLUB TWÓRCZY MIKROSCENA
Zaprasza młodzież w wieku 13-18 lat, która zainteresowana jest udziałem w zajęciach teatralnych Grupy Integracyjnej, podczas których realizowane są własne pomysły uczestników. Stawiamy na dobrą zabawę w grupie osób o podobnych zainteresowaniach, poznawanie swoich predyspozycji, rozwijanie własnej wyjątkowej indywidualności i twórczego podejścia do wszystkiego, co w życiu robimy. Informacje o Mikroscenie na stronie www.sdk.pl. Kontakt z instruktorem Małgorzatą Graczyk - kom. 501-754-916

KLUB MONOLOG INTERAKTYWNY
Klub zrzesza osoby zainteresowane pogłębieniem swych umiejętności wystąpień publicznych, w jego skład wchodzi także Teatr JÓZEF WIE LEPIEJ. Zapisy na kolejny semestr (dla początkujących i zaawansowanych) do końca września pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Opłaty: początkujący (10 godzin zegarowych pracy indywidualnej, ewentualne zajęcia grupowe i warsztaty) - 350 zł za semestr, zapisujący się powtórnie - 250 zł za semestr. Opłatę należy wnieść (przed rozpoczęciem zajęć, ale można ją rozbić na raty) w sekretariacie SDK lub przelewem na konto SDK z dopiskiem „monolog interaktywny semestr jesienno-zimowy 2016/2017 - imię i nazwisko uczestnika”. Zajęcia odbywać się będą w Piwnicy na Wójtowskiej
w poniedziałki i środy od 16.00 (indywidualnie i w ramach prób teatralnych TEATRU JÓZEF WIE LEPIEJ). Semestr zakończy się w lutym 2017 r.

INTERAKTYWNE LEKCJE TEATRALNE
W zajęciach biorą udział grupy zorganizowane pod opieką nauczycieli. Jednorazowo do maksimum 35 uczestników. Zajęcia przeznaczone są uczniów gimnazjalnych i młodszych licealnych. Cykl zajęć obejmuje spotkania raz w miesiącu dla każdej grupy; w sumie 5 dwugodzinnych spotkań we wtorki lub piątki przed południem. Celem tych zajęć jest zapoznanie młodzieży w atrakcyjny sposób z historią teatru i jego różnymi odmianami, a także nabycie obycia scenicznego oraz ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne. Podczas całego cyklu omawiane są następujące tematy: teatr starożytny, teatr średniowieczny, teatr nowożytny, teatr współczesny, rodzaje teatru. Zajęcia podzielone na część wprowadzającą w formie krótkiego wykładu z wizualizacją przy pomocy prezentacji medialnej (ok. 40 minut), działania w podgrupach i prezentację pracy w podgrupach. Zapisy i informacje pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Koszt zajęć to 750 zł za cały cykl.

PRACOWNIE PLASTYCZNE
Pracownie plastyczne Staromiejskiego Domu Kultury: "Pracownia Rysunku i malarstwa", "Spotkania przy sztalugach" zapraszają młodzież, dorosłych i seniorów na zajęcia w nowym sezonie kulturalnym. Kontakt z instruktorami: 22 831 23 75.

KLUB PLASTYCZNY MANSARDA
Zaprasza seniorów, osoby dorosłe oraz młodzież na zajęcia z rysunku i malarstwa. Pracownia specjalizuję się w tuszu lawowanym i piórku oraz akwareli. Na zajęciach będą omawiane tematy: martwa natura, pejzaż, portret, postać. Klubowicze będą uczyć się kompozycji, perspektywy, waloru, teorii barw. W trakcie zajęć oprócz lekcji zostaną zorganizowane dodatkowo: plenery na terenie Warszawy, wyjścia na wystawy i wykłady do stołecznych muzeów.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. (22) 831-23-75 wew. 126

KLUB GIER PRZYGODOWYCH "TWIERDZA"
Zaprasza osoby szukające oderwania od codzienności i relaksu w grach towarzyskich: planszowych oraz figurkowych. Na cotygodniowych spotkaniach gramy zarówno w najnowsze tytuły, jak i te już dawno zapomniane. Obecnie gramy w szereg gier planszowych oraz gry bitewne małego formatu, głównie Mordheim i Kill Team. Jesteśmy otwarci na nowe tytuły. Spotykamy się we wtorki w godz. 19.00-22.00 przy grach bitewnych, w soboty w godz. 9.00-16.00 przy grach planszowych, w niedziele w godz. 11.00-17.00 przy grach planszowych i bitewnych. Szukamy energicznych graczy biorących czynny udział w spotkaniach oraz aktywnych i kreatywnych animatorów chcących wprowadzać nowe gry towarzyskie. Czekamy na Ciebie!

ZESPÓŁ TAŃCA DAWNEGO PAWANILIA
Ogłasza nabór do grupy początkującej. Zajęcia skupiać się będą głównie na technice tańca barokowego. Wymagane jest poczucie rytmu i podstawowe umiejętności taneczne, wcześniejszy kontakt z tańcem dawnym mile widziany. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godz. 18:30 - 21:30. Pawanilia zaprasza do swojego grona także tancerzy zaawansowanych, szczególnie panów. Repertuar zespołu stanowią tańce od XV do XIX wieku. Zajęcia we wtorki 17:30 - 22:00. Prowadzenie: Ewa Bargiel. Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

FORMACJA TANGO PARA TODOS
Orkiestra Formacji Tango Para Todos poszukuje pianistki lub pianisty oraz klarnecistki lub klarnecisty (ew. saksofonistki lub saksofonisty) Kontakt: Monika Kwiatkowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 604 054 192.
https://www.facebook.com/formacjatangoparatodos/

TEATR KLASYKI ROSYJSKIEJ
Jeśli chcesz się profesjonalnie przygotować do egzaminów do Szkół Teatralnych zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej - Filii Staromiejskiego Domu Kultury (ul. Zakroczymska 11) w czwartki (16.00 - 20.00), soboty (8.30 - 14.00), niedziele (8.30 - 17.00), na: - zajęcia indywidualne - terminy i godziny pracy do uzgodnienia; 1,5 godziny pracy w tygodniu - wybór tekstów, analiza, interpretacja, elementarne zadania aktorskie; opłata miesięczna 100 PLN. - zajęcia grupowe - od 3 do 5 godzin zajęć; próby do spektaklu; opłata miesięczna 80 PLN. Kontakt: tel. 692 - 961 - 848, 22 6354647 lub bezpośrednio w Piwnicy na Wójtowskiej.

CHÓR WYCHOWANKÓW
HM. WŁADYSŁAWA SKORACZEWSKIEGO "JUBILUS”
Jeśli jesteś pasjonatem śpiewu chóralnego, lubisz wyzwania, ale masz też duże poczucie humoru - przyjdź i przekonaj się, czy to miejsce może być również Twoim miejscem spędzania wolnego czasu. Wiek, zawód, stan cywilny i zasobność portfela nie grają roli. Zapraszamy na próby w każdą środę lub czwartek o godz. 19.30 lub kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. www.skoraczewski.pl; www.facebook.com/Chor.Skoraczewskiego

KLUB TAŃCA DAWNEGO ALTA NOVELLA
Zaprasza osoby pragnące dołączyć do grupy, zainteresowane poznawaniem dawnych tańców dworskich i salonowych, zabaw grupowych i tańców innych narodów, na zajęcia w czwartki o godz. 18.30, program zajęć przewiduje tańce i zabawy różnych narodów oraz program kontredansów J.Playforda oraz kontredansów salonowych XIX w. Zapisy od 1 października 2016 r.

KLUB MAŁYCH PIANISTÓW
Zaprasza najmłodsze dzieci na zajęcia umuzykalniające prowadzone w grupach dla dzieci od 0 do 3 lat (zajęcia wg Teorii Uczenia się Muzyki E. E. Gordona ) oraz powyżej 3 roku życia (zajęcia wg Children's Music Laboratory ), zajęcia wprowadzają najmłodszych poprzez śpiew, zabawę i współdziałanie z rodzicem do świata dźwięków, który staje się z czasem naturalnym językiem dziecka, proponowane zabawy muzyczne rozwijają koordynację i sprawność manualna, ugruntowują poczucie rytmu i stanowią przygotowanie do podjęcia w przyszłości nauki gry na instrumencie, zajęcia będą odbywać się w soboty w godz. 11.15 - grupa gordonowska i 12.00 - Laboratorium Muzyczne, na zajęcia otwarte zapraszamy 1 i 8 października do Sali Kameralnej SDK.

 

Adres:
Rynek Starego Miasta 2, Warszawa

 

Mapa


 

Terminy


Okres: Od 2016-09-01 do 2016-11-01

Wspierane przez iCagenda