Spotkanie autorskie z Moniką Drzazgowską / cykl: debiuty

Spotkanie literackie
Termin: 2021-02-22 18:00

Miejsce: online

Poniedziałek, 22 lutego 2021 o godz. 18:00
Wydarzenie online

Staromiejski Dom Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z Moniką Drzazgowską, autorką debiutanckiej powieści "Szalej". Rozmowę poprowadzi Zuzanna Kuffel. Opiekunem cyklu "Debiuty" jest Wojtek Szot.

Opis książki:

Poniekąd będzie żyć. Poniekąd nigdy nie weźmie życia we własne ręce. Debiut, w którym możesz odkryć własną historię.
Czterdzieści lat opisane z perspektywy dwunastu przełomowych dni.
Zofia przychodzi na świat w surowej rzeczywistości pod koniec lat 70. w jednej z kaszubskich wsi. Wychowywana w obliczu licznych zakazów i wyrzeczeń, będzie żyć tak, jak oczekują od niej inni. Chłodne relacje, nieufność wobec otoczenia i nakładane przez samą siebie ograniczenia sprawią, że rzadko kiedy czuje się w pełni szczęśliwa.
"Szalej" jest nie tylko opowieścią o jednej bohaterce – to biografia wszystkich kobiet boleśnie doświadczonych przez los, mierzących się z surową krytyką otoczenia i zmagających się z poczuciem niedowartościowania. A jeśli postępowanie zgodnie z własnymi przekonaniami i dopuszczenie do głosu głęboko skrywanych pragnień wcale nie jest niemożliwe?
Czy cztery dekady wystarczą, by nabrać odwagi do życia?

Monika Drzazgowska - urodziła się w Człuchowie na Pomorzu. Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa. "Szalej" to jej debiut prozatorski. Fragment powieści ukazał się w 2018 roku w niemieckim piśmie literackim „Sinn und Form” w tłumaczeniu Bernharda Hartmanna.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/695756357762679/

 

 

Terminy


Termin: 2021-02-22 18:00

Wspierane przez iCagenda