- 16.09.2020 zawiadomienie o zmianie terminu składania ofert do przetargu na dostawę sprzętu informatycznego [czytaj]
- 07.09.2020 - Staromiejski Dom Kultury w Warszawie ogłasza przetarg na Dostawę sprzętu informatycznego [czytaj!] 

Pobierz i czytaj! "WIERSZE DLA OPORNYCH"

Literatura
Termin: 2020-06-03 - 2020-08-31

Przedstawiamy antologię „Wiersze dla opornych”, która jest zbiorem poezji feministycznej, antyfaszystowskiej, proekologicznej i antykapitalistycznej.

Jak piszą redaktorki książki, dzięki tym wierszom dopuszczamy do siebie głosy zapracowanej prekariuszki, osoby nieludzkiej, uchodźcy, osoby niebinarnej płciowo, bitej partnerki, tresowanej społecznie dziewczynki i prześladowanego w szkole chłopca. "Solidaryzujemy się z nimi, rozpalamy w sobie gniew, ale jednocześnie chcemy pielęgnować w sobie uważność na innych - ludzi i nieludzi, na naturę i przede wszystkim na słowo".

Wiersze zebrane w antologii były pierwotnie drukowane na łamach pisma "Wakat-online". Autorzy i autorki: Teodor Ajder, Zofia Bałdyga, Kamil Błoch, Ida Dzik, Anna Fiałkowska, Ewa Jarocka, Aneta Kamińska, Filip Kania, Łukasz Kazimierczak, Łucja Kutting, Joanna Kessler, Karolina Kułakowska, Rafał Majka, Szymon Misiek, Joanna Mueller, Tomasz Pietrzak, Jakub Pszoniak, Agata Puwalska, Bianko Rolando, Monika Rak, Krzysztof Schodowski, Patrycja Sikora, Weronika Stępkowska, Janusz Radwański i Anna Maria Wierzchucka.

Redaktorki: Beata Gula, Sylwia Głuszak i Ola Wasilewska.

Jest to 300. publikacja Staromiejskiego Dom Kultury

 

POBIERZ I CZYTAJ!

 

Copyleft: Creative Cammons Uznanie autorstwa 4.0
https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.pl

 

 

Terminy


Okres: Od 2020-06-03 do 2020-08-31

Wspierane przez iCagenda